Jaké má sedací vak nevýhody
Je jasné, že každý z nás si po náročné práci rád sedne. Jde o velmi oblíbený způsob odpočinku a relaxace. Není tedy divu, že v každé domácnosti najdeme poměrně velké množství sedacího nábytku – židle, křeslo a gauč či sedačka jsou základ. V posledních letech se k nim přidává i sedací vak Beanbag, Jedná se v podstatě o textilní pytel, naplněný měkkou, na malé kousky rozdrobenou náplní. Velmi častý je rozdrcený polystyren.
Jeho hlavními výhodami jsou velká tvarovatelnost, což znamená, že si jej každý může přizpůsobit své potřebě, a skladnost a přenositelnost, díky níž lze velmi snadno změnit jeho naaranžování či postavení v místnosti. Je také možné mít jej uklizený ve skříni a vytáhnout jej jen tehdy, když například čekáme větší návštěvu a potřebujeme více míst k sezení.
To vše zní skutečně dobře, má však tento vynález i nějaké nevýhody? Nebo je opravdu vhodný pro každou příležitost?
Je samozřejmé, že vše tak růžové není. Je tu hned několik věcí, které mu brání v tom, aby se stal nejoblíbenějším sedacím nábytkem. Tím hlavním je fakt, že sedíte prakticky na zemi. To znamená, že prakticky nedosáhnete na stůl, pokud to tedy není malý konferenční stolek. Také můžete mít potíže sledovat výše umístěnou televizi.
Další věc je, že jen málokdo ví, jak jej dobře umístit do interiéru tak, aby nenarušoval celkový vzhled místnosti a nepůsobil zde jako pěst na oko. Je to kvůli jeho tvaru, který je v podstatě neforemný. Je tedy téměř nemožné jej zařadit pro člověka, zvyklého na jasné, tuhé, neproměnlivé tvary.
Opomenout nesmíme ani to, že se zde nemůžeme opřít. To může značně snižovat pohodlí a činí jej prakticky nevhodným pro dlouhodobé posezení. V kombinaci s tím, že sedíme prakticky na zemi, je tento nábytek prakticky nepoužitelný pro staré lidi.
I přes vše výše uvedené má své místo, a to nejen v domácnostech, ale i v některých institucích. A věřím, že se postupem času tyto potíže podaří překonat a stane se z něj nejlepší sedací nábytek.