Zbytečné spousty otázek
Některé odborné výrazy nám nic moc neříkají. Ovšem jen do té doby, dokud se s nimi nesetkáme doslova tváří v tvář. Pak je chtě nechtě musíme do svého slovníku přijmout a pochopit jejich význam. Jedním takovým slovem, které je z oblasti odborných, je bonita. Ačkoliv to zní docela hezky, a tak trochu exoticky, není to pro každého příliš hezké slovíčko.
- Jedná se totiž o možnost nebo schopnost splácet poskytnutý úvěr.
- Prostě o vaši důvěryhodnost.
Přijdete do banky a pořádáte o půjčku. A banka začne horečně shánět veškeré informace o vás, aby prověřila právě vaši bonitu. Pokud se někdo domnívá, že jednoduše sdělíte výši svého příjmu a tím to bude hotové, tak je na velkém omylu. Těch informací bude mnohem a mnohem více.
- Kromě zmíněné výše příjmu budete ještě oznamovat,
- jaký máte typ pracovní smlouvy
- jak dlouho jste v jednom zaměstnání vydrželi.
Dokonce se bankovní úředník poptá i na četnost pobírání nemocenských dávek. A to ještě není vše. Po zjištění vašeho věku budete muset odpovědět jaký je váš rodinný stav a kolik máte nezaopatřených dětí. Prostě budete podrobeni výslechu.
Nic nezůstane utajeno
Mnoho klientů, kteří by rádi požádali banku o finanční pomoc, si tento krok rozmyslí. Berou to jako příliš velký zásah do svého soukromí. Banka se totiž ještě nezapomene na vás poptat i v zaměstnání a zjišťovat v registrech dlužníků, jestli tam náhodou nemáte nějaký ten záznam. Tak to je v kostce vysvětlení, co je to ta bonita. Bankovní instituce to prostě mají takto nastavené, a i kdybyste byli přítomnému úředníkovi sebevíce sympatičtí, nemůže žádnou z těchto podmínek obejít. Jestliže je tedy někde v uvedených záležitostech problém, pak si raději ušetřete čas i nervy a obraťte se se žádostí o hypotéku https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/bonita/na některou nebankovní instituci.